Загальна інформація

В першу чергу, при виборі кальяну необхідно розуміти для якої мети він купується. Якщо ви шукаєте гарний елемент інтер’єру, а якості паління вам не важливі, то більша частина даної статті буде для вас не особливо корисна. Нижче Ви дізнаєтеся як купити хороший кальян, який буде служити вам довго і буде радувати вас і ваших друзів. Відразу зауважимо, що маленькі кальяни заввишки до 30 сантиметрів ми навіть не будемо розглядати, крім як для недорогого неякісного подарунка він вам більше ні для чого не підійде. Кальян – складний пристрій з чималою кількістю елементів, вибір кожного з яких представляє собою нелегкий для новачка процес.

Шахта 

При виборі хорошого кальяну для частого паління важлива його висота, краще беріть кальян заввишки 50-100 см, це забезпечить оптимальне охолодження і очищення при палінні.

Шахта – основна частина кальяну, від її вибору залежить дуже багато чого. Дуже важлива її висота (краще брати більше 50 см), матеріал з якого вона зроблена (якість металу, найкраще нержавіючі метали), і лише в останню чергу її дизайн. Ми б порадили взяти нерозбірну шахту від єгипетського кальяну висотою 60-70 см, яку буде легко мити і яка прослужить вам вічно при належному догляді, на відміну від дешевих розбірних китайських кальянів. Найбільш якісні і популярні в кальяни – єгипетські Khalil Mamoon і Amy.

При покупці не забудьте перевірити наявність блюдця від кальяну, без нього він буде не такий красивий і зручний у використанні. Деякі кальяни оснащені спеціальним дифузором, який робить звук кальяну тихіше, його наявність не обов’язкова.

Не радимо брати кальян на дві і більше трубок, найчастіше це погані кальяни без можливості одночасного куріння декількома людьми. Кальяни з декількома трубками – американська забава, що з’явилася в зв’язку з ростом популярності кальяну. Зазвичай з одного боку у кальяну вихід шланга, а з іншого випускний клапан.

Колба

Найчастіше в кальянах використовуються скляні колби, тому будьте уважні при їх виборі. Варто звернути увагу на товщину її стінок, відсутність дефектів і тріщин. Не радимо купувати дорогі колби з богемського скла або кришталю, оскільки колба – витратний матеріал, який іноді розбивається.
Важливо, щоб шахта щільно входила в колбу з ущільнювачем і її нижня частина не впиралася в дно колби, а в ній було досить простору для води. Верхня частина повинна вставлятися з деяким зусиллям, що не прослизати і не бовтатися. Так само перевірте, щоб вона рівно стояла на підлозі або столі.

Краще брати прозору колбу, щоб бачити рівень води в ній. Не радимо пластикові колби, вони сильно вбирають запах і колір.

При покупці кальяну в Єгипті або інших зарубіжних країнах, вам не дозволять брати кальян в салон літака повністю, шахту потрібно буде здати в багаж, а колбу можна буде взяти в салон.

З’єднання шахти і колби

При виборі кальяну ви можете зіткнутися з двома видами з’єднань шахти і колби кальяну – різьбове і на прокладці. Особливих відмінностей за якістю куріння у них немає.

Шланг

Шланг – не менш важливий аксесуар кальяну. Основні характеристики шлангів – довжина, матеріал, товщина, можливість вологого очищення (миття).
Спочатку шланги виготовлялися зі шкіри й досі такі шланги вважаються ознакою високої якості. Однак для частого використання ми б рекомендували купити звичайний шланг , краще без охолоджуючих капсул, толку від них мало, а тяга втрачається. Вибирайте шланг з можливостю його мити під струменем води без остраху іржі.

Останнім часом популярність набирають силіконові шланги, їх якості непогані, однак ціна найчастіше вище, ніж у звичайного. Так само не варто брати прозорий силікон, він незабаром пожовтіє. При покупці необхідно переконатися в герметичності шланга, заткнувши його з одного боку і спробувавши продути через нього.

Чаша для тютюну

Існує велика кількість різновидів чаш для кальяну, однак все одно немає нічого кращого класичної глибокої глиняної чаші (чиліма). Не радимо брати керамічні чаші, вони гірше передають тепло і в них складніше зробити хороший кальян.

У використанні для новачків найпростіше чаші фаннел (phunnel), в них немає проблем з укладанням тютюну, проте потрібно більше вугілля.

Клапан

При виборі кальяну зверніть увагу на наявність у нього зворотного клапану. Щоб переконатися в його працездатності Ви можете акуратно його відкрутити і перевірити на наявність кульки всередині. Для перевірки в магазині візьміть кальян без рідини і зверху заткніть пальцем, потім подуйте в порт шланга. При цьому клапан має випустити повітря.
У класичних турецьких кальянів клапан відсутній і це створює певні труднощі, тому для новачків ми радимо брати кальяни тільки з клапаном.

Герметичність кальяну

Дуже важливо перевірити герметичність кальяну при покупці і виборі. Не повинно бути проблем з спайкою металевих частин, головна трубка повинна бути рівною, всі гумки повинні бути підібрані так, щоб повітря не виходило з колби.

Ціна кальяну

Хороший кальян не повинен коштувати надто мало, при цьому його ціна не повинна виходити за розумні межі. Китайські кальяни можуть коштувати дешевше, але прослужать вони вам куди менше.

Дизайнерські кальяни

Якщо ви не хочете купувати класичний кальян, то можете розглянути для себе варіант більш дорогого дизайнерського кальяну.

Аксесуари

При виборі та купівлі кальяну важливо не упустити, з першого погляду, непомітні дрібниці у вигляді аксесуарів для куріння кальяну:

 • Переноска(Кошик) – необхідна річ для перенесення вугілля, корисна при заміні вугілля.
 • Щипці – необхідна річ для перекладання вугілля на плитці або вже на чаші.
 • Тютюн і вугілля – найважливіші складові куріння кальяну.
 • Плитка для вугілля – краще купуйте електричну спіральну плитку, на ній вугілля робиться швидше і зручніше.
 • Фольга – більшість чашок не зробити без фольги, тому радимо закупитися фольгою від 10 мікрон товщиною для якісного куріння.
 • Ущільнювачі – гумові прокладки, що забезпечують герметичність кальяну.
 • Мундштуки – необхідна річ для куріння кальяну в компанії, застерігає від захворювань і зайвих проблем.
 • Металевий ковпак – корисний для куріння на відкритому повітрі. Не обов’язково.
 • Йоржики для чищення кальяну – для чищення колби, шахти і навіть шланга.

Підсумки

Сформулюємо основні правила вибору хорошого кальяну:

 • Кальян повинен бути досить високим;
 • Кальян повинен бути повністю герметичний;
 • Шахта повинна бути нерозбірними і з нержавіючого матеріалу;
 • Шланг повинен бути миється і з хорошою тягою;
 • Чаша повинна бути глиняного зовнішньої;
 • Колба краще скляна і прозора;
 • Кальян повинен подобатися вам зовні;

Якщо у вас залишилися питання про вибір кальяну, то ви можете задати їх написавши нам по пошті або зателефонувавши по вказаному номеру в розділі КОНТАКТИ.